Посвідка на проживання в Україні

Residence permitЯкщо виникла необхідність отримання посвідки на проживання в Україні (постійне або тимчасове) - доведеться дещо відсунути поточні справи, зібрати необхідні документи, інколи вистояти в черзі, тобто затратити досить багато часу і сил.
Ми допоможемо Вам підготувати необхідні документи та оперативно отримати посвідку на проживання в Україні без труднощів.

Переваги посвідки на проживання в Україні

Вести бізнес, працювати, вчитися - це не всі переваги, які надає посвідка на тимчасове чи постійне проживання в Україні. Маючи таку посвідку іноземець або особа без громадянства отримує можливість:

 • обслуговуватися в банках;
 • ввозити своє авто без сплати мит;
 • спокійно перетинати кордон.

Маючи посвідку на постійне проживання в Україні, особа фактично прирівнюється до пересічного українця, тільки не має можливості брати участь у виборах і купувати землі сільськогосподарського значення.

Оформлення посвідки на проживання в Україні - що потрібно для отримання?

Право отримати посвідку на проживання в Україні, за загальним правилом, надається іноземцям та особам без громадянства, які досягнули віку 16 років. Основна причина для отримання посвідки на проживання - можливість легалізації свого перебування всередині України. Максимальний термін для такого перебування, у випадку отримання посвідки на тимчасове проживання, становить три роки. Далі необхідно продовжувати дію посвідки або повертатися в колишній статус.
Підставою для отримання посвідки на постійне проживання є отримання дозволу на імміграцію, прибуття на постійне місце проживання до України.
Найпопулярніші підстави і документи, потрібні для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні:

 • Працевлаштування - потрібний дозвіл на працевлаштування.
 • Возз'єднання сім'ї - цей спосіб можливий при наявності громадянства або постійного місця проживання В Україні одного з членів сім'ї, тоді необхідно додати свідоцтво про шлюб і копію паспорта людини, яка виступає стороною, що запрошує в процесі отримання посвідки на проживання.

Ви можете зателефонувати нам для попередньої консультації, наш правник допоможе визначиться з підставами для оформлення посвідки на проживання.
Також, отримати посвідку на тимчасове проживання можна на таких підставах:

 • Навчання – подається документ, що підтверджує факт навчання в Україні (засвідчені в установленому порядку копії наказу закладу освіти про зарахування та про встановлення періодів навчання для іноземних студентів);.
 • Робота в представництві іноземної компанії - від представництва іноземної компанії буде потрібне відповідне клопотання та  документ про реєстрацію зазначеного представництва;
 • Добровольча, культурна, наукова або освітня діяльність - потрібна наявність укладених міжнародних договорів та клопотання відповідного державного органу, відповідального за виконання культурних, освітніх, наукових, спортивних, волонтерських програм, для участі в яких іноземець чи особа без громадянства прибули в Україну;
 • Журналістська діяльність - необхідно клопотання від іноземного засобу масової інформації та українського держоргану, який відповідає за державну політику в інформаційній сфері;
 • Участь в створенні/заснуванні юридичної особи, зареєстрованої на території України – копії установчого документу такої юридичної особи та можуть вимагатися інші документи, що підтверджують факт здійснення інвестиції.

Які документи потрібні

Від Вас необхідно:

 • Документ, що дає підставу на отримання посвідки на проживання
 • підтвердження особи (паспорт, посвідчення).

Зробимо ми:

 • заяву;
 • переклади сторінок необхідних документів, завіреними в нотаріуса;
 • супроводимо при отриманні медичної страховки;
 • супроводимо при отриманні інших документів, які вимагаються залежно від підстав отримання посвідки на проживання.

Додатковий перелік документів залежить від підстав для оформлення посвідки на проживання. Якщо це шлюбні відносини – може вимагатися гарантійний лист від приймаючої сторони про наявність в неї достатнього фінансового забезпечення для утримання членів сім’ї, копія свідоцтва про одруження. Якщо це працевлаштування – необхідно попередньо отримати дозвіл на працевлаштування в Україні.
Щоб ми допомогли оформити необхідні документи, фактично досить копії Вашого паспорту, решту зробимо самостійно.
Надішліть нам запит і наш правник зв'яжеться з Вами в найкоротший строк. Головна перевага - Ваш час. Ви будете займатися більш важливими справами, поки ми підготуємо і подамо всі документи,  оплатимо необхідні мита та платежі.